RAW Fekvenyomó Magyar Bajnokság és Para-Erőemelő Magyar Bajnokság Tápiószele,Március 3-4.

2017 Fekvenyomó VB értékelés Kaunas
Írta: Főtitkár, 2017-05-29 22:33

Masters, Sub-Junior, Junior & Open categories

22. – 27. of May 2017

In Kaunas, Lithuania

Szövetségi-kapitányi értékelés a Fekvenyomó Világbajnokságról (Litvánia) Kaunas 2017. Május 22-27-ig.

Cserna János (Marvel Team sportolója):

Az 120 kg súlycsoport M1-es korcsoportban mérette meg magát János, aki biztos 250 kg-os kezdőfogást mutatott be.

Nyomóruhacsere után a második gyakorlatában technikai hibát (kar hibája) jeleztek a bírók, ezért a 275kg-os kísérlet nem volt sikeres.

Harmadik kísérletre 280 kg-ra emeltük a súlyt, mert ezzel elérhetőnek látszott a dobogó megszerzése. Sajnos ismét technikai hibát jelzett a bírói kar, így a gyakorlat sikertelen.

János a hetedik helyen fejezte be a versenyt a 11 fős mezőnyben.

Balog Nátán (Marvel Team sportolója):

Ifjúsági korcsoportban 59 kg-os súlycsoportban nagyszerű versenyzéssel, három érvényes gyakorlattal új magyar ifjúsági-junior és felnőtt csúccsal Világbajnoki aranyérmet szerzett!

Nátán a 102. nemzetközi aranyérmet szerezte hazánknak.

A verseny kezdetétől a végéig magabiztosan és koncentráltan versenyzett, a taktika egyszerűen azon alapult, hogy minden kör végén a magyar sportoló legyen az első helyen a nagyon kiélezett küzdelemben.

140kg-os kezdőfogást egy 145kg biztos második fogás követte.

A harmadik fogás előtt tisztáztuk Nátánnal, hogy a kiélezett küzdelemben akár negyedik is lehet, de a jól felkészített sportoló elbírta ezt a nagy terhet és gyönyörű gyakorlatával jogosan nyerte el a Világbajnoki aranyérmet ifjúsági 59 kg-os súlycsoportban.

Szabó Lili (Marvel Team sportolója):

Ifjúsági korcsoport 84 kg-os mezőnyében nem volt értékelhető gyakorlata.

Lili esetében fontos a jövőre nézve, hogy tisztában legyen a kezdő gyakorlatának fontosságával.

Ezúttal nem sikerült, de amennyiben rendet tud rakni a fejében a jövő bármit hozhat számára.

Cserna Petra (Marvel Team sportolója):

Junior korcsoport 47 kg-os kategória

Rendkívül intelligens versenyzőt ismertem meg Petra személyében, felismerte a melegítésnél azt, hogy magas a kezdőkisérlete és kérte, hogy vegyük azt vissza. A visszavett kezdősúlyt, 50 kg-ot, nem sikerült meggyőzően teljesíteni, de második fogásra javított.

Harmadik fogásra 60kg-os kísérlete sikeres volt, ezzel a hat fős mezőnyben az ötödik helyet szerezte meg.

Lovas Mónika (Orosházi Toldi versenyzője):

Junior kategória +84 kg-ban Világbajnoki aranyérem!

Magabiztos versenyzéssel három érvényes gyakorlatot bemutatva új egyéni csúccsal (162.5 kg)

zárta a Fekvenyomó Világbajnokságot.

Mónika két hét alatt két nemzetközi arany érmet szerzett. Míg az Európa Bajnokságon szoros versenyben szerezte meg, ezuttal nagy fölénnyel. Mónika versenyzéshez és az Erőemelő sporthoz való hozzáállása példás.

Gratulálok a teljesítményhez.

Szabó Ágnes (Orosházi Toldi versenyzöje):

Nyílt kategória +84 kg-ban Világbajnoki aranyérem!

Ami reggel álomnak tűnt, az estére valóság lett!

Ági az a sportoló, aki két hét leforgása alatt két nemzetközi arany éremhez segítette hazánkat a teljesítményével.

Három érvényes fogással fegyelmezetten versenyezve 202,5 kg-o teljesítményével kiérdemelte, hogy miatta lejátsszák a Világbajnokság díjátadásán a Magyar himnuszt!

Ez a teljesítmény új Magyar rekord! (Minden idők legnagyobb magyar női teljesítménye fekvenyomásban)

Sikeresnek értékelem a Fekvenyomó Világbajnokságon nyújtott magyar szereplést.