RAW Fekvenyomó Magyar Bajnokság és Para-Erőemelő Magyar Bajnokság Tápiószele,Március 3-4.

39. Orvos- és Egészségügyi Világjátékok
Írta: Neszveda.Tamas, 2018-06-27 14:25

2018. június 16-23., Valetta, Málta

Az 1978. óta évente megrendezésre kerülő Orvos Világjátékoknak ezúttal Málta adott otthont. A kis szigetországban a korábbiaknak megfelelően számos sportágban, így erőemelésben is megmérethették magukat az egészségügyi szakemberek. A Játékokon ez évben 41 országból több, mint 1400 résztvevő érkezett.

Sokan több sportágban is jeleskedtek, így az erőemelők mezőnyébe is több, jórészt nehézatlétikában érdekelt versenyző nevezett. Említést érdemel, hogy volt a mezőnyben korábbi világbajnok is, a máltai Mario Mifsud személyében is, aki 2009-ben 742.5 kg-os teljesítménnyel érdemelte ki a címet. A versenyzőket a szokásos súlycsoportokba való osztástól eltérően a Medigames szabályai szerint korcsoportokban értékelik.

A magyar színeket az F korcsoport kategóriában a 75 éves Jerémiás Attila szülész-nőgyógyász képviselte. Attila senior erőemelő világbajnok (2012), a máltai versenyen fekvenyomásban a rá jellemző könnyed eleganciával elért 110 kg-os teljesítménye mindenképpen tiszteletet érdemlő eredmény! Természetesen ez itt is aranyat hozott, amellyel a több, mint 50 elsőséget számláló eredménylistáját gyarapította.

C-kategóriában Gubányi Ágnes fogorvos szerzett I. helyet. Ági élete első versenyén 8 érvényes gyakorlattal zárt. 195 kg-os összteljesítménye abszolút kategóriában II. helyet ért az ezúttal nagyon kiegyensúlyozott női mezőnyben egy A-kategóriába besorolt amerikai versenyzőnő mögött.

Férfi C-korcsoportban Balogh Imre endokrinológus megvédte tavalyi elsőségét. A tervezettnél jóval gyengébbre sikeredett fekvenyomás miatt 490 kg jött össze. Ez a B-kategóriában már említett máltai sportoló 700 kg-ja mögött abszolút ezüstre volt elegendő.

Ez úton mondanánk köszönetet a MERSZ keretein belül kapott segítségért, támogatásért és tanácsokért!