Arnold Classic, Barcelona Spanyolország 2019.09.20-22.
Írta: BeLo, 2019-09-23 06:27

Az idei évben megrendezett versenyen három magyar sportoló volt érdekelt. Mindhárom versenyző Raw fekvenyomásban nevezett.

Az Arnold Classic-on a versenyzők közötti sorrendet a megszerzett IPF pontok döntik el. (nincs súlycsoportos kategória meghatározva)

Lombosi Melinda Dr.

Célként a Világbajnoki rekord megdöntése és a verseny megnyerése volt megjelölve.

Kezdő nyomása 145kg-on sikeres volt, így ezzel az IPF pontszámítás alapján az első helyre került, második kísérlete 152kg - minden idők legnagyobb női versenyző által teljesített súly – nem sikerült. Sajnos harmadik gyakorlat bemutatása közben sem tudta Melinda teljesíteni ezt a Világcsúcskísérletet.

Melinda a második helyet szerezte meg a női RAW kategóriában.

Balog Nátán

Célként a magyar rekord megdöntése és a versenyen a dobogó valamely foka volt kitűzve.

Magabiztos kezdőgyakorlatot mutatott be a sportoló 160kg-on, ezután második fogásra 170kg-val is elbánt, ami egyben új magyar csúcsot is jelentett 74kg-ban. Harmadik kísérlete ismét új magyar csúcs 177.5kg-on . Nátán ezzel az ötödik helyet szerezte meg 15kg-val megjavítva a magyar csúcsot.

Feigl István

Célként az egyéni rekord elérése volt megjelölve.

195kg-os kezdőfogása sikeres volt, második gyakorlata 202,5kg-on technikai hiba miatt 2-1 arányban érvénytelen lett ( a press vezényszó után a rudat besüppesztette a mellkasába), ennek ellenére a harmadik gyakorlatra bekértük az egyéni csúcsot jelentő 207.5 kg-ot, amit három fehérlámpával sikeresen abszolvált a versenyző.

István a 12. helyet szerezte meg a férfi Raw kategóriában.

A versenyen Majer Éva és  Rónaszéki András képviselte a magyar bírói kart.