XXVIII. Női Férfi Ifjúsági-Junior-Masters-Felnőtt Fekvenyomó Magyar Bajnokság – Para-Erőemelő ranglista verseny Beled, 2018. december 8-9.

Fekvenyomó Világbajnokság beszámoló
Írta: BeLo, 2018-04-28 06:28

23rd April - 28th April 2018, Potchefstroom / South Africa

2018. április végén Dél-afrikai Köztársaság adott othont a felnőtt és korosztályos kategóriákban megrendezett fekvenyomó világbajnokságnak. A versenyen 320 sportoló 28 országból mérette meg magát.

Magyar színeket három Marvel Team -ből érkezett atléta képviselte, ők korosztályos versenyeken voltak érdekeltek.

Cserna János M2 (120 kg) : A versenyt megelőző nap érkeztünk meg a szállásra egy kimerítő 28 órás utazás után. Nagyon fontos volt, hogy a lehető legjobban tudjon a sportoló regenerálódni, feltöltődni a versenyt megelőző órákban, ennek érdekében mindent megtettünk.

A verseny megkezdése előtt két alkalommal is módosításra került az időrend, először két órát, majd további fél órát csúsztattak a szervezők a versenykezdésen.

A kitűzött cél a startlista és a sportolókról elérhető információk alapján az ezüst érem megszerzése volt. A versenyen 245 kg-os kezdőfogás teljesítése után támasztóruha-csere következett. A második gyakorlat 270 kg-on sikeres volt, ennek a körnek a végén Jani került az első helyre, harmadik kísérlete 292,5 kg-on (Europa csúcs kísérlet) a holtponton megállt, igy sikertelen lett.

A versenyt 270 kg-on (új magyar M2 csúcs) fejezte be ennek jutalma egy ezüstérem.

Balog Nátán Ifi (66kg) : A versenyt megelőzően a versennyel kapcsolatban csak az aranyérem jöhetett szóba, klubjában ennek megfelelően készítették fel Lóriék a fiatal sportolót. A felkészítése során a 180kg-os tervezett kezdőfogást többször is teljesítette, sőt az elképzelés szerint második fogásra új világcsúcs volt a feladat 190kg-on.

Bemelegítéskor látszott, hogy Nátán az erőszintje alapján kimagaslik a mezőnyből, a kezdőfogás előtt önbizalommal telve várta, hogy sorra kerüljön. A kezdő fogás nem skerült, egyszerűen nem tudta kinyomni a 180 kg-ot. Második kísérlete szintén sikertelen technikai hiba ( elemelte fenekét a padról) miatt.

A magyar sportoló harmadik kísérlete előtt az orosz versenyzőt a sikeres 160 kg-os második gyakorlata után 180 kg-os kísérletre küldték nagyobb rajtszámmal és kisebb testsúllyal. Tehát lépéshátrányba kerültünk.

Harmadik kísérletre Nátánnak könnyedén sikerült teljesítenie a 180 kg-ot, az orosz versenyző sikertelen fogása után kimondhattuk, megvan a Világbajnoki cím ismét!

Szabó Lili ifi (72 kg): Nagyon fontos volt, hogy legyen pozitív élménye a sportolónak, ennek érdekében a kezdő fogását támasztóruha nélkül terveztük a klubja javaslatára.

Lili kezdőfogása 65kg-on léyegébn bemelegítés volt, második gyakorlata 85kg-on támasztóruhában nem volt érvényes, mert a kinyomás túlságosan gyors volt és a felső végponton megbillent a rúd, ami lényegében a rúd süllyedését okozta.

Harmadik kísérletben gyönyörű gyakorlattal teljesítette a 85kg-ot, ezzel a teljesítménnyel az ezüst érem lett Lili jutalma.

Köszönöm a segítséget a felkészítő klub tagjainak, mind a helyszínen, mind az otthonmaradottaknak.

Továbbá, szeretném megköszönni a lehetőséget, hogy részt vehettem a Világbajnokságon, mint csapatvezető!