25 ország 675 sportolója vett részt a versenyen.

A Magyar csapat mindkét versenyrendszerben képviselte magát.

A RAW-ban 5fő masters 5fő utánpótlás 6fő open atléta vett részt.

Az EQ-ban 4fő masters 1 fő utánpótlás 2fő open atléta versenyzett.

Harmath Mónika betegség miatt visszalépett a versenytől.

A versenyen Rogue állványt használtak a sportolók, a bemelegítő helységben 5 platform volt elérhető (különböző, de szabvány állványok)

RAW:

Petróczki Magdolna M2 -52: (1/3) Előzetes elvárások alapján 70kg teljesítése volt a cél.

Kezdő fogásra 65kg sikeres, de ezután a 70kg két alkalommal is nehéz volt. Harmadik helyezést érte el a versenyző.

Pusztai Beáta M2 -69: (2/3) Előzetes elvárások alapján 70kg teljesítése volt a cél.

Kezdő fogásra 62.5kg sikeres, második kísérletre 67.5kg szintén sikeres, harmadik kísérletre egyéni csúcskísérlet 70kg-on sikertelen. A hatodik helyezést érte el a versenyző.

Cserna Jámos M2 -120: (3/3) Előzetes elvárások alapján a cél a negyedik Európa-bajnoki cím megszerzése.

185kg stabil kezdőfogás után következett a 190kg és aztán a 195kg. Ezzel a versenyzéssel Jani megszerezte az Európa-bajnoki címet ismét!

Lója Krisztin M1 -69: (2/3) Előzetes elvárások alapján a 90kg teljesítése volt megjelölve.

Kezdőfogás 80kg-on sikeres, második fogásra 85kg szintén sikeres, harmadik kísérlet 90kg-on sikertelen.

Krisztina a hatodik helyet szerezte meg az Európa-bajnokságon.

Berke Lóránd M1 -93: (1/3) Előzetes elvárások alapján a 175kg-os teljesítmény megismétlése volt az cél.

Kezdőfogás 165kg-on sikeres, második fogásra 172.5kg sikertelen, harmadik kísérlet ugyan ezen a súlyon sikertelen.

Lóránd a hatodik helyet szerezte meg az Európa-bajnokságon.

A Masters versenyzők a gyakorlataik 60%-ban sikeresek voltak.

Kőhalmi Borsika ifi -63: (2/3) Előzetes elvárások alapján a versenyrutin megszerzése volt a cél.

55kg kezdőfogása sikeres, 57.5kg második kísérlete sikeres, harmadik kísérlete 60kg-on sikertelen.

Borsika a második helyet szerezte meg az Európa-bajnokságon.

Sájben Dániel ifi -59: (2/3) Előzetes elvárások alapján a dobogó megszerzése volt a cél. Betegség után lábadozott.

80kg kezdőfogása sikeres, 90kg második kísérlete sikeres, harmadik kísérlete 95kg-on sikertelen.

A sportoló a negyedik helyet szerezte meg az Európa-bajnokságon.

Balog Vencel ifi -66: (1/3) Előzetes elvárások alapján a 125kg teljesítése volt a cél.

110kg kezdőfogása sikeres, 120kg második kísérlete sikertelen, harmadik kísérlete ugyanezen a súlyon sikertelen.

A sportoló az ötödik helyet szerezte meg az Európa-bajnokságon.

Szekeres Ábel ifi +120: (2/3) Előzetes elvárások alapján a 125kg teljesítése és a versenyrutin megszerzése volt a cél.

A sportoló a második helyet szerezte meg az Európa-bajnokságon.

Balog Nátán jun -83: (3/3) Súlycsoportváltást követően az új szabályoknak megfelelve a 170kg-os teljesítmény elérése volt a cél.

Kezdőfogása 150kg-ot módosítottuk a bemelegítés alapján 155kg-ra, amit sikeresen abszolvált, második fogásra 162.5kg-ot is sikeresen megoldotta, harmadik kísérlete 170kg-on szintén sikeres volt.

Nátán a negyedik helyezést szerezte meg az Európa-bajnokságon.

Az utánpótlás versenyzők a gyakorlataik 67%-ban sikeresek voltak.

Szívós Ádám open -83: (2/3) A legjobb hatba kerülés volt a cél az előzetes elvárások alapján.

Kezdőfogása 165kg-on sikeres, aztán a 172.5kg is sikeres, harmadik fogásra 175kg sikertelen kísérlet volt.

Ádám a hetedik helyezést érte el az Európa-bajnokságon.

Salamon Erika open -57: (3/3) Az előzetes elvárások alapján a dobogó megszerzése volt a cél.

Kezdőfogása 95kg-on sikeres, aztán a 97.5kg is sikeres, harmadik fogásra 100kg sikeres kísérlet volt.

A sportoló a második helyezést érte el az Európa-bajnokságon.

Palágyi Zsanett open -63: (3/3) Az előzetes elvárások alapján a dobogó megszerzése volt a cél.

Kezdőfogása 100kg-on sikeres, aztán a 102.5kg is sikeres, harmadik fogásra 107.5kg sikeres kísérlet volt.

A sportoló a harmadik helyezést érte el az Európa-bajnokságon.

Szabó Ágnes open +84: (2/3) Az előzetes elvárások alapján a dobogó megszerzése volt a cél.

Kezdőfogása 145kg-on sikeres, második fogása 150kg-on szintén sikeres, harmadik fogás 152.5kg-on sikertelen.

Ági a súlycsoportjában a harmadik helyezést érte el, továbbá abszolút értékelésben is a harmadik helyezést érte el.

Lovas Mónika open +84: (3/3) Az előzetes elvárások alapján a 132.5kg elérése volt a terv.

Kezdőfogás 120kg sikeres, második kísérlete 127.5kg-on szintén sikeres, harmadik kísérlete 132.5kg-on sikeres volt.

Mónika az ötödik helyet szerezte meg az Európa-bajnokságon.

Schauer Kornél open -120: (1/3) Az előzetes elvárások alapján a dobogó megszerzése volt a cél.

Kezdőfogása 120kg-on sikeres, második és harmadik fogásra sem sikerült a 225kg.

Kornél a negyedik helyet szerezte meg az EB-n.

Az open versenyzőink a gyakorlatok 78%-ban sikeresek voltak.

A RAW Magyar válogatott 69%-ban sikeres gyakorlatot mutatott be az Európa-bajnokságon.

EQ:

Petrócki Magdolna M2 -52: (2/3) Előzetes elvárás alapján a súlycsoport megnyerése volt.

Kezdőfogás 70kg sikeres, második kísérlete 77.5kg-on szintén sikeres, harmadik kísérlete 80kg-on sikertelen volt.

Magdi a második helyet szerezte meg az Európa-bajnokságon.

Salamon Erika M2 -57: (3/3) Előzetes elvárások alapján a súlycsoportot megnyerése és abszolútban dobogó elérése M2-ben volt meghatározva.

Kezdőfogás 102.5kg sikeres, második kísérlet 107.5kg-on és harmadik fogása 110kg-on is sikeres volt.

Erika a súlycsoportjában Európa-bajnoki címet szerzett! Továbbá elnyerte az abszolút Európa-bajnoki címet is M2 kategóriában.

Schneider Erzsébet M2 -84: (3/3) Előzetes elvárás alapján 90kg-os teljesítményt elérése volt a cél.

Kezdőfogás 80kg sikeres, második kísérlet 87.5kg-on és harmadik fogása 90kg-on is sikeres volt.

Erzsi a súlycsoportjában ezüstérmet nyert.

Az M2-es Magyar női csapat elnyerte a csapatbajnokság bronzérmét is.

Lója Krisztina M1 -63: (2/3) Előzetes elvárás alapján 105kg feletti teljesítmény elérése volt a cél.

Kezdőfogás 95kg sikeres, második kísérlet 102.5kg-on sikertelen, de a harmadik fogásával javított ugyanezen a súlyon.

Krisztina a súlycsoportjában Európa-bajnoki címet szerzett!

Az EQ Masters női válogatott 83%-ban sikeres gyakorlatot mutatott be az Európa-bajnokságon.

Sájben Dániel ifi -59: (2/3)

Kezdőfogás 85kg sikeres, második kísérlet 105kg-on sikertelen, de a harmadik fogásával javított ugyanezen a súlyon.

Dani a súlycsoportjában Európa-bajnoki címet szerzett!

Szabó Ágnes open +84: (3/3) Várakozások alapján a dobogó megszerzése volt a cél.

Kezdőfogás 180kg sikeres, második kísérlet 192.5kg-on sikeres, a harmadik fogás 197.5kg-on szintén sikeres.

Ági a súlycsoportjában Európa-bajnoki bronzérmet szerzett!

Nemes Róbert open -93: (2/3) Előzetes várakozások alapján a legjobb hatba kerülés volt a cél.

Kezdőfogás 222.5kg sikertelen, második kísérlet 222.5kg-on sikeres,  a harmadik fogás 232.5kg-on szintén sikeres.

Róbert a súlycsoportjában negyedik helyezést ért el!

Az EQ open válogatott 83%-ban sikeres gyakorlatot mutatott be az Európa-bajnokságon.

Az EQ Magyar válogatott 81%-ban sikeres gyakorlatot mutatott be az Európa-bajnokságon.

Összegzés:

A RAW versenyen résztvevő Magyar válogatott 69%-ban sikeres gyakorlatot mutatott be az Európa-bajnokságon.

Az EQ versenyen résztvevő  Magyar válogatott 81%-ban sikeres gyakorlatot mutatott be az Európa-bajnokságon.